Как начать продавать на eBay с Shopify. Интересный опыт Украины.

Jak začít prodávat na eBay pomocí Shopify. Zajímavá zkušenost z Ukrajiny.

Dnes je eBay druhým nejnavštěvovanějším tržištěm na světě s více než 800 miliony návštěv měsíčně. Na eBay je registrováno 11 tisíc ukrajinských podnikatelů, 4 tisíce aktivních prodejců.

Nejprodávanější položky na eBay jsou 100 USD.

Asi 50 % příjmů ukrajinských podnikatelů pochází ze Spojených států.

Od léta 2021 mohou podnikatelé z Ukrajiny provádět transakce na eBay prostřednictvím Payoneer.

UkrPoshta spustila program růstu eBay pro podpora malých a středních podniků. Cílem je usnadnit registraci a přizpůsobení na trhu. Registrace trvá zhruba týden. Tržiště si vyžádá dokumenty a zeptá se na původ produktu.

Důležitou součástí práce na eBay je systém hodnocení. Šance dostat se na stránky jsou vaše pro ty, kteří byli prvními aktivními kupujícími – potřebujete důvěryhodný účet kupujícího. Chcete-li problém s důvěrou vyřešit rychleji, doporučujeme zažádat na eBay přes UkrPoshta.

Dalším testem je nevyslovené tříměsíční zkušební období. Až po 10 kladných recenzích bude účet označen jako důvěryhodný. Měli byste být aktivní každý den – přečtěte si například celou sekci Nápověda, kontaktujte komunitu eBay, kontaktujte podporu. Systém vše zachytí. Potřeba rozsvítit. Ukažte, že máte zájem o práci s eBay.

Zpočátku eBay omezuje počet položek na deset a 500 USD za měsíc. A raději nevybírejte celý limit najednou. Doporučuje se začít s 1 produktem, prodat jej, získat pozitivní zpětnou vazbu a teprve poté přidávat další produkty. Ale ne více než 1–2 položky týdně.

Omezení se časem zvýší. Pro zvýšení limitů je ale lepší kontaktovat podporu – je to rychlejší.

Jak nebýt zabanován? Musíte být připraveni a poskytnout informace o původu zboží. Neporušujte autorská práva. Máte-li pochybnosti, je lepší odmítnout prodej problematického produktu.

Jak propagovat produkt?

Provize eBay – 15 %. Více než polovina položky bude propagována prostřednictvím placené reklamy prostřednictvím eBay Promoted Listings. Aukce jsou skvělé pro propagaci. Kupujícím navíc může být nejen vítěz, ale i zbývající kupující – nikdo jim nebrání v podání nejlepší nabídky.

Další úrovní je status nejlepšího prodejce. Jak získat? Minimálně 100 prodejů v hodnotě 1 000 $, 98 % pozitivní zpětná vazba, dodání za pár dní.

Pravidla pro vyplnění produktové karty jsou jednoduchá – krátké názvy, podobné klíčovým slovům při vyhledávání na Googlu.

Pro připojení eBay k vašemu obchodu Shopify existuje mnoho aplikací. Aplikace z eBay dostává špatné recenze kvůli nedostatečné integraci – nejsou sdíleny žádné podrobnosti o variantách produktu, pouze produkty samotné . Nejlépe hodnocená aplikace – Integrace pro eBay. Přečtěte si přehled aplikace v další části.

A nakonec. Nezapomeňte poděkovat každému zákazníkovi za úspěšný nákup. Požádejte o zpětnou vazbu, pokud je klient spokojený, nebo vám o problému napište osobně, abyste klientovi pomohli pochopit důvod.

Založeno na Forbes.ua